Českolipské čtyřky skončily...
Neděle 12. května 2019→ 19:19
Skončila jediná metodická soutěž organizovaná OV ČVS... Dramatická utkání a rostoucí výkonnostní úroveň soutěže... Dobře, že ji na Českolipsku máme...
"Jaroslave Linharte, Jaroslave Javůrku,
díky za kvalitní soutěž..."
Neoficiální pořadí po 4. kole OP4
TABULKY
Okresní přebor čtyřek 2019
1 | Akademie NB "A" | |
2 | Akademie NB "C" | |
3 | Loko Česká Lípa "A" | |
4 | Akademie NB "B" | |
5 | UD Hamr- Stráž p.R. | |
6 | Akademie NB "D" | |
7 | Loko Česká Lípa "C" | |
8 | Loko Česká Lípa "D" | |
9 | Jiskra NB "C" | |
10 | Akademie NB "E" | |
11 | Loko Česká Lípa "B" | |
12 | Jiskra NB "A" | |
13 | Sokol M. Hradiště | |
14 | Jiskra NB "B" | |
15 | Akademie NB "F" | |
16 | Jiskra NB "D" |
...z notesu trenéra...
líbilo se mi...
Díky jednotným rozcvičovacím tričkům (MČR Nový Bor) jsme dnes vystupovali jako tým!!! Třicítka Akademiků ve stejných tričkách... To bylo super...
"Akademici, děkuji."
→ 4→ 6... Čtyři družstva Akademie se umístila v celkovém hodnocení okruhu v první šestce a navíc za UD Hamr (5.) hrály další naše dvě hráčky (Lea Šlamborová a Karolína Úradníková)...
→ 5→ 10... Pět našich družstev se umístilo v první desítce okruhu...
→ osobností posledního kola byla jednoznačně Kateřina Říhová (příjem→ podání→ přihrávka→ útok → blok)... Radost pohledět...
→ potěšily výkony i dalších Akademiků: Kačky Slávkové, Elišky Šachové, Viktorky Buriánové (2), Elišky Daníčkové (3), Veroniky Pavlů, Petra Jeníka, Jirky Pokorného, Honzíka Kolče, Honzy Stehlíka, Marka Myšky... Rosteme...
→ potěšila bohatá účast rodičů: Hladíkovi, Kolčovi, Pokorní, Kolčovi, Říhovi, Pavlů, Šachovi, Buriánovi, Stehlíkovi, Jeníkovi, Ramišovi, Němečkovi, Šlamborovi, Úradníkovi...
zvláště mne potěšilo...
→ v naší hře se pomalu, ale jistě začíná objevovat i vybírání míče→ pádová technika... Některé míče jsme udrželi ve hře až zázračnými zákroky... Linda→ Kačka→ Kačena→ Veve→ Elišky... Polařský dril přináší ovoce... Nádhera...
máme velké rezervy...
→ v komunikaci... Pro mne až nepochopitelné... Stále neumíme rozlišit, kdy není potřeba komunikovat a kdy to je nutnost... Zakládání protiútoku...
→ nezvládáme klíčové okamžiky setů→ zápasů... Jde především o útok doprostředka sítě, alibistické podání do autu, čitelná alibistická ulejvka...
→ v obraně neumíme poznat ulejvku a tudíž ji nevybereme (kluci z Loko Česká Lípa)...
OP4 3. kolo Česká Lípa
Výsledky...
Datum | neděle 17. března 2019 |
Místo | Lada Česká Lípa |
1. liga
1 | Akademie NB "A" |
2 | UD Hamr- Stráž p.R. |
3 | Loko Česká Lípa "A" |
4 | Akademie NB "C" |
5 | Jiskra NB "C" |
6 | Akademie NB "B" |
7 | Loko Česká Lípa "D" |
8 | Loko Česká Lípa "C" |
2. liga
1 | Akademie NB "D" |
2 | Jiskra NB "A" |
3 | Akademie NB "E" |
4 | Loko Česká Lípa "B" |
5 | Mnichovo Hradiště |
6 | Akademie NB "F" |
7 | Jiskra NB "B" |
8 | Jiskra NB "D" |
Celkové pořadí v OP4 po 3 kolech
1 | Akademie NB "A" | 48 |
2 | Akademie NB "B" | 41 |
3 | Loko Česká Lípa "A" | 37 |
4 | UD Hamr- Stráž p.R. | 35 |
5 | Loko Česká Lípa "C" | 35 |
6 | Akademie NB "D" | 32 |
7 | Loko Česká Lípa "D" | 28 |
8 | Akademie NB "C" | 27 |
9 | Jiskra NB "C" | 25 |
10 | Akademie NB "E" | 23 |
11 | Loko Česká Lípa "B" | 22 |
12 | Jiskra NB "A" | 17 |
13 | Sokol M. Hradiště | 12 |
14 | Jiskra NB "B" | 7 |
15 | Akademie NB "F" | 5 |
16 | Jiskra NB "D" | 5 |
Složení lig pro poslední kolo OP4
1. liga
Akademie A, B, C, D; UD Hamr; Loko Česká Lípa "A", Jiskra NB A, C
2. liga
Loko Česká Lípa B,C,D; Akademie E, F; Mnichovo Hradiště; Jiskra NB B,D
Okresní přebor čtveřic
Neděle 3. února 2019_ZŠ Lada Česká Lípa
Česká Lípa roste...
NENÍ KAŽDÝ DEN POSVÍCENÍ...
DNES NÁS ČEKALA VEDLE VOLEJBALU TAKÉ SNĚHOVÁ KALAMITA... LOKO ČESKÁ LÍPA VYSKOČILA NA DRUHÉ MÍSTO... Z PRVNÍ LIGY PADAJÍ DVĚ DRUŽSTVA AKADEMIE... UD HAMR OBSADIL KRÁSNÉ 5. MÍSTO... VÍTĚZNOU PREMIERU V 1. LIZE ZVLÁDL PAVLÍK FLUGR (5), KAČKA SLÁVKOVÁ (6), VIKTORKA BURIÁNOVÁ (2)... OSOBNOSTÍ TURNAJE BYLA ELIŠKA JAROŠOVÁ...
2. kolo OP4
1. LIGA
1 | Akademie "A" | Jarošová (5), Říhová (7), Slávková (6), Flugr (5), Buriánová (2) |
2 | Loko Česká Lípa "C" | |
3 | Akademie "C" | Hladík A (6), Pokorný(7), Šmejkal(6), Kolč J(5) |
4 | Akademie "B" | Uyen (7), Tarabová (7), Jeník (5), Pokorná (4), Jurásková (4) |
5 | UD Hamr | |
6 | Loko Česká Lípa "A" | |
7 | Akademie "D" | |
8 | Akademie "E" |
Neskutečný Burísek (2. třída)
Viktorka je jediným Akademikem, který se zúčastňuje (a legálně se může zúčastnit!!!) všech akcí Akademie...
♦ Viktorka hraje žlutý minivolejbal
♦ Viktorka hraje oranžový minivolejbal
♦ Viktorka hraje červený minivolejbal
♦ Viktorka hraje zelený minivolejbal
♦ Viktorka hraje modrý minivolejbal
♦ Viktorka hraje čtyřkový minivolejbal
♦ Viktorka hraje šestkový volejbal
Válečník Eliška (5. třída)
Dnes si ligová skupina (a platí to jak pro děvčata tak pro kluky) ověřila, jak je mentálně náročné dirigovat TT (Akademiky ze 2.- 5. třídy)... Řídit a vést slovně, ale hlavně svým příkladným výkonem na hřišti... Nezkazit a uhrát bod v kritických okamžicích setů či utkání (především na podání a v útoku...)... Radit, motivovat, nabíjet méně zkušené spoluhráče... V tomto směru je Eliška mimořádná... V podstatě z každého týmu, kde hraje, dokáže vytáhnout maximum...
"Eliško, klobouk dolů..."
Okresní přebor čtyřek...
Kluci rostou...
Neděle 20. ledna 2019_18:18 hodin
PRVNÍHO KOLA SE ZÚČASTNILO VŠECH 16 DRUŽSTEV... Z DNEŠNÍ 2. LIGY POSTOUPILA DO 1. LIGY DRUŽSTVA STRÁŽ POD RALSKEM A AKADEMIE NOVÝ BOR E...
Z PRVNÍ LIGY SESTUPUJÍ DVĚ DRUŽSTVA LOKOMOTIVY ČESKÁ LÍPA...
BĚHEM DNEŠNÍHO TURNAJE POTĚŠILI PŘEDEVŠÍM NAŠI KLUCI, KTEŘÍ OBSADILI V PRVNÍ LIZE DRUHÉ A TŘETÍ MÍSTO...
V POŘADÍ DRUHÉ KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU VE ČTYŘKÁCH V 1. LIZE BUDOU HRÁT AKADEMIE NOVÝ BOR A- B- C- D- E (5 družstev), LOKOMOTIVA ČESKÁ LÍPA A- B A STRÁŽ POD RALSKEM...
výsledkové zrcadlo
1. LIGA
1 | Akademie Nový Bor A | Němečková, Jarošová, Říhová, Úradníková, Šachová |
2 | Akademie Nový Bor D | Hladík D, Šmejkal, Burián, Stehlík, Myška |
3 | Akademie Nový Bor C | Hladík A, Pokorný, Kolč J, Flugr P, Jeník |
4 | Akademie Nový Bor B | Uyen, Tomašová, Tarabová, Wernerová, Pokorná Na |
5 | Loko Česká Lípa B | |
6 | Loko Česká Lípa A | |
7 | Loko Česká Lípa C | |
8 | Loko Česká Lípa D |
2. LIGA
1 | Stráž pod Ralskem | |
2 | Akademie Nový Bor E | Pavlů, Slávková, Daníčková, Šachová |
3 | Jiskra Nový Bor C | |
4 | Jiskra Nový Bor A | |
5 | Mnichovo Hradiště | |
6 | Jiskra Nový Bor D | |
7 | Akademie Nový Bor F | Pokorná Ve, Hladíková, Buriánová, Kolč M, Neumanová |
8 | Jiskra Nový Bor B |
→trenérův notes
Každé vítězství je milé, ale nikdy nesmíme zapomínat, že nic nepřijde zadarmo, samozřejmě... Nezapomeňme, že jsme dnes nehráli republikovou soutěž, dnes jsme hráli okresní přebor... Takže úspěch nepřeceňujme... Buďme pokorní...
→ Akademie Nový Bor "A"_jediné družstvo OP4, které neztratilo během 5 utkání ani jeden set
→ Akademie Nový Bor "F"_jediné družstvo Akademie, které nebude hrát příští kolo OP4 1. ligu... Za družstvo hráli Tygřice a Tygři. V družstvu hráli Akademici, kteří momentálně navštěvují 3.- 4. třídu základní školy. Pro příští kolo okresního přeboru změníme filosofii nominace družstev E a F... Družstva věkově namixujeme... K TT přidáme Akademiky z tréninkových skupin mladší žákyně a liga...
→ Wernerová Klárka_Klárka byla dnes velice příjemným překvapením... Menší rozměry hřiště (7x7 metru) jí vyhovovaly... Solidní podání, kvalitní příjem, standardní, klidná nahrávka, dobrá orientace v blokařské obraně na síti a úspěšný útok, dobrá orientace v mezihře... "Klárko, paráda!"
→ Kolč Honzík_myslím si, že dnes Honzík (5) předvedl zatím volejbalově nejvyspělejší výkon své kariery... Slušné podání, solidní útok, v polařské činnosti pro něj nebyl žádný balon ztracený... "Honzíku, jen tak dál!"
→ Hladík Daniel_"Daník" je fyzicky neskutečně dynamický... Jeho nohy jsou obrovská péra (absolutní výskok 60- 70 cm)... Daník má sice stále obrovské rezervy v prvním míči (bagrová deska, úhel odrážení míče), ale je třeba napřít tréninkové úsilí na jeho smečařskou paži... "Daník" zatím míč v útoku pouze odráží... Až se začne do míče opravdu trefovat, bude na této úrovni nechytatelný...
→ Pokorný Jiří_Jiřík patří mezi největší talenty Akademie... Pro volejbalové nezasvěcence utopie... Jiřík bude dvoumetrový habán se slušným čtením hry... Jiřík se mi dnes líbil... Ve svém družstvu dokázal přitvrdit, dokonce i několikrát předvedl odbití v pádu, má solidní nahrávku, kvalitní obranu na síti, herní přehled... Věčná škoda, že Jiříkovi chybí větší cílevědomost, pracovitost, více lásky k volejbalu... Už by byl někde úplně jinde...
→ V roce 2017 jsme dostávali na "budku"_když jsem dnes sledoval "mrňousky" z TJ Jiskra Nový Bor B (Masařík, Šimek, Vokrouhlecký...), jak dvakrát prohráli set 15-0, tak jsem si vzpomněl, jak jsme v roce 2017 začínali čtyřkový minivolejbal... Byli jsme na tom stejně... Pokud jsme v setu uhráli nějaký bod, tak jsme byli nevýslovně šťastní...
Akademie urazila za 2 roky volejbalově obrovský kus cesty...
Šenovská trojka_3
Česká Lípa umí...
Neděle 13. ledna 2019_13:13 hodin
DESÍTKA DRUŽSTEV SE DNES ZDOKONALOVALA V TROJKOVÉM MINIVOLEJBALU V ŠENOVĚ... PŘÍJEMNÝ TURNAJ S OPĚT OTEVŘENÝM BUFETEM PANÍ SEMERÁDOVÉ... I DNES BYLO VYHODNOCENO DVANÁCT VOLEJBALOVÝCH HVĚZDIČEK...
technické zajištění turnaje...
Hlavní rozhodčí | Hladík David |
Rozhodčí | Myška Miroslav, Říha Vladimír |
Fotograf | Nevoral Vladimír |
Bufet | Semerádová, Müllerová |
Loko Česká Lípa | Javůrek Jaroslav, Linhart Jaroslav |
výsledkové zrcadlo...
1 | Akademie | Říhová Kateřina, Hladíková Kateřina, Pavlů Veronika |
2 | Akademie | Burián Vojtěch, Hladík Adam, Myška Marek |
3 | Loko Česká Lípa B | |
4 | Akademie | To Tú Uyen Linda, Šachová Eliška, Myška Michal |
5 | Loko Česká Lípa A | |
6 | Akademie | Hladík Daniel, Slávková Kateřina, Doležalová Markéta, Máchová Kristýna |
7 | Akademie | Jarošová Eliška, Pokorná Veronika, Kolč Martin |
8 | Loko Česká Lípa C | |
9 | Akademie | Šmejkal Adam, Kolč Jan, Daníčková Eliška, Knöchel Leoš |
10 | Akademie | Bao Dina, Buriánová Viktorka, Jeník Petr |
hvězdičky turnaje...
Buriánová Viktorka | Akademie |
Pokorná Veronika | Akademie |
Šachová Eliška | Akademie |
Bao Dina | Akademie |
Hladík Daniel | Akademie |
Hladíková Kateřina | Akademie |
Slávková Kateřina | Akademie |
Tarnai František | Loko Česká Lípa |
Veselý Jakub | Loko Česká Lípa |
Chour Josef | Loko Česká Lípa |
Michal (Wam Phon Duc) | Loko Česká Lípa |
Flíček Jakub | Loko Česká Lípa |
hodnocení trenéra...
→ máme za sebou další vydařený víkend... Krásná sobota a zajímavá neděle
→ v neděli chyběla řada Akademiků (Úradníková, Tomašová, Němečková, Tarabová, Wernerová, Pokorná Na, Ramišová, Jurásková, Maule, Cibulková, Lamačová, Neumanová, Velasco, Stehlík, Semak, Rejna, Trnka, Pětioký, Frömel, Flugr, Pokorný a ještě bych mohl dlouho pokračovat...). Tím myslím samozřejmě Akademiky, kteří jsou schopni hrát trojkový minivolejbal...
→ zvláště potěšilo, že naši šikovní třeťáčci či čtvrťáčci jsou schopní hrát vyrovnaný trojkový minivolejbal i se šesťákama z České Lípy...
→ zvláště se mi líbilo, jak jsou hráči a hráčky ligové skupiny schopní organizovat hru mladších... Kačka Říhová u vítězného družstva (Kačka 4. třída, Veve 5. třída), Dina Bao (Burísek 2. třída, Péťa 5. třída), Eliška Jarošová (Verča 4. třída a Martin 3. třída)
→ radost mám z Elišky Šachové... Roste každou akcí... Slušné podání, vysoká náhra, solidní útok... Ještě přidat na prvním míči...
Kvalifikace okresu ve čtyřkách
"Akademie je tým..."
Sobota 1. prosince 2018_15:15 hodin_Česká Lípa_ZŠ Lada
DNES JSEM MĚL KONEČNĚ, A TO POPRVÉ, POCIT, ŽE VŠECHNA DRUŽSTVA AKADEMIE VYSTUPUJÍ JAKO TÝM!!! JAKO JEDNA AKADEMIE!!! KLUCI AČ HRÁLI AŽ OD 11 HODIN, NECHYBĚLI NA ZÁPASECH SKUPINY A, B (ty se hrály od 9 hodin) A BYLI SLYŠET... DĚVČÁTKA JIM TO POZDĚJI VRÁTILA MÍROU VRCHOVATOU!!!
A TAK BY TO MĚLO BÝT...
"Akademie, jsme tým..."
Zrcadlo kvalifikace...
skupina A
1 | Akademie "A" Nový Bor_šín | 6 |
2 | Loko Česká Lípa "C" | 4 |
3 | Akademie "E" Nový Bor | 1 |
4 | Jiskra Nový Bor "D" | 1 |
skupina B
1 | Akademie "B" Nový Bor_němečková | 5 |
2 | Loko Česká Lípa- dívky | 5 |
3 | Akademie "F" Nový Bor | 2 |
4 | Jiskra Nový Bor "A" | 0 |
skupina C
1 | Akademie "C" Nový Bor_hladík | 4 |
2 | Loko Česká Lípa "A" | 4 |
3 | Jiskra Nový Bor "B" | 4 |
4 | UD Hamr- Stráž p. R. | 0 |
skupina D
1 | Akademie "D" Nový Bor_šín | 6 |
2 | Loko Česká Lípa "B" | 4 |
3 | Sokol Mnichovo Hradiště | 2 |
4 | Jiskra Nový Bor "C" | 0 |
Soupisky jednotlivých družstev Akademie...
Akademie "A" | Jarošová (5.), Němečková (6.), Říhová (7.), Ramišová (5.) |
Akademie "B" | Uyen (7.), Tomašová (7.), Wernerová (7.), Bao (6.) |
Akademie "C" | Hladík A (6.), Pokorný (7.), Kolč J (5.), Myška (4.), Kolč M (3.) |
Akademie "D" | Burián (6.), Stehlík (6.), Hladík D (7.), Šmejkal (6.) |
Akademie "E" | Slávková (6.), Šachová (6.), Pavlů (5.), Neumanová (4.), Daníčková (3.) |
Akademie "F" | Pokorná Ve (4.), Buriánová (2.), Hladíková (4.), Flugr (5.) |
1. kolo OP4_20. ledna 2019_Česká Lípa...
1. liga | Akademie A, B, C, D... Loko Česká Lípa A, B, C, D |
2. liga | Akademie E, F... UD Hamr, Sokol M. Hradiště, Jiskra A, B, C, D |
Turnajové glosy...
☼ Hvězdičkami Akademie byli: Ramišová Terezka (4.), Kolč Martin (3.), Šmejkal Adam (6.), Daníčková Eliška (3.), Buriánová Viktorka (2.), Pokorná Verunka (4.)...
☼ Akademie "F" Nový Bor: S mrňousky (2.- 4. třída ZŠ) to sice nebyla dnes žádná hitparáda, ale ani žádný propadák... Velice dobrá zkušenost... Buriánová Viktorka (2. třída), Hladíková Kačka (4. třída), Pokorná Verča (4. třída), Flugr Pavel (5. třída)... Průměrný věk tohoto družstva byla necelá 4. třída... A to je paráda...